KĄCIK RODZICAKĄCIK RODZICA


Czytanie rozwija inteligencję i wyobraźnię.

Dzieci posiadające tę umiejętność dysponują większą wiedzą, mają bogatsze słownictwo, ładniej się wypowiadają, szybciej się uczą. Zadbaj, by Twoja pociecha stała się małym geniuszem.

Dobrze czytające dziecko łatwiej się uczy

Czytanie rozwija inteligencję i wyobraźnię. Dzieci posiadające tę umiejętność dysponują większą wiedzą, mają bogatsze słownictwo, ładniej się wypowiadają, szybciej się uczą. Zadbaj, by Twoja pociecha stała się małym geniuszem.

Jeżeli poprosimy o wskazanie najlepszych uczniów, szybko odkryjemy, że są oni również biegłymi czytelnikami. Dzieci, które nie potrafią czytać lub mają z tym problemy, przeżywają więcej frustracji i trudności na gruncie szkolnym, nawet jeżeli są bardzo inteligentne. Nie wszystkie z nich mogą osiągnąć biegłość w czytaniu dzięki tradycyjnym szkolnym metodom. Są jednak również inne, innowacyjne sposoby nauki i podnoszenia sprawności czytania, dzięki którym praktycznie każde dziecko może stać się bardzo sprawnym czytelnikiem.

Czytanie rozwija inteligencję i wyobraźnię. Oczytane dzieci często dysponują większą wiedzą niż rówieśnicy, mają bogatsze słownictwo i ładniej się wypowiadają. Nie jest regułą, ale dzieci sprawnie czytające lepiej znają ortografię i są mniej narażone na szkolny stres. Biegle czytające dziecko radzi sobie lepiej również na gruncie matematycznym. Badania wykazują, że wiele błędów przy rozwiązywaniu zadań bierze się z braku rozumienia ich treści. Sprawnie czytające dziecko szybciej się uczy.

Zainspirowanie dziecka do czytania może wymagać pracy i cierpliwości, ale na dłuższą metę jest to jedna z najlepszych inwestycji w jego przyszłość, przynosząca zarazem wiele frajdy i radości. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rozwijało swój sposób myślenia, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację, zainspiruj je do czytania książek. Czytaj dziecku codziennie ciekawe książki – szczególnie, jeżeli dziecko nie lubi tego robić samodzielnie. Znajdźcie jakieś hobby i czytajcie o nim wspólnie. Uzbrój się w cierpliwość, a zobaczysz, że dziecko z czasem samo chętnie sięgnie po książkę. Zacznie błyszczeć swoją wiedzą i wykaże się umiejętnością analizy i logicznego myślenia.

Jeśli chcesz szybko podnieść samoocenę swojego dziecka i sprawić, by miało większe zaufanie do własnych możliwości, naucz je mnemotechnik. Dzięki nim, wytrenujecie pamięć, koncentrację i wyobraźnię. Techniki Pamięciowe pobudzają twórczość i kreatywność, a ich najważniejszą zaletą jest prostota. Pierwszej mnemotechniki dziecko może nauczyć się dosłownie w minutę! Zobaczysz, jak zadziwiająco dobrą pamięć ma Twoja pociecha, kiedy nauczy się z niej korzystać. Dzięki treningom Technik Pamięciowych można błyskawicznie rozwinąć świetną pamięć. Dziecko, które potrafi zapamiętać po kolei 20–30 wyrazów, może wzbudzić podziw nie tylko wśród rówieśników, ale i osób dorosłych.

Aby mieć w domu takiego "geniusza", który już od 3 lat potrafi czytać, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy w Akademii Nauki. Wyposażymy Cię w niezbędną wiedzę i narzędzia, jak tego dokonać. Oferujemy kursy rozwoju intelektu i efektywnej nauki dla dzieci już od 3 roku życia, młodzieży i dorosłych, a dla rodziców specjalne warsztaty szkoleniowe. Przyjdź na wrześniowe Dni Otwarte, czyli bezpłatne lekcje pokazowe dla dzieci i rodziców.