Mały odkrywca - dzieci przedszkolne

MAŁY ODKRYWCA

"ZACZAROWANY ZAJĄCZEK"

Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 3 i 4 lat.

Przedszkole, to niezwykły czas w życiu naszego maluszka. Dziecko w tym wieku dysponuje ogromnym potencjałem do naturalnego uczenia się przez zabawę. Dlatego jest to świetny okres na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.

Ważnym elementem nauki czytania przez zabawę jest rozwój naturalnej pasji odkrywania świata, którą mają dzieci.

Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo... nikt ich do niej nie zachęca. Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?", „Dlaczego?", „Jak?".

W Akademii Nauki, dzieci na każdych zajęciach, przeprowadzają ciekawe eksperymenty naukowe, które odkrywają przed nimi tajemnice otaczającego świata.

Podczas pogadanki o czystości, maluszki eksperymentują i poznają zagadnienia związane z napięciem powierzchniowym, badają właściwości wody, oleju, mydła i brudu.

Książeczka o Afryce jest inspiracją do znalezienia odpowiedzi na pytania: dlaczego samolot lata, co to jest fatamorgana i jak zachowuje się ciepłe powietrze.

Inne książeczki, zachęcają dzieci do odkrywania właściwości lodu i dlaczego sól go rozpuszcza, po co oddychamy, ile tlenu jest w powietrzu, co to jest siła tarcia i jeszcze wiele, wiele innych, ciekawych dla maluchów zagadnień.

4 filary kursu, dzięki którym Twoje dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał:

Program Mały Odkrywca opiera się na 4 filarach. Są to:

  • Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego - to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają.
  • Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek. Dzięki eksperymentowaniu maluszki rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się na to, że Twoje małe dziecko nie raz zaskoczy Cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!
  • Rozwojowość i poczucie własnej wartości – Twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Oczywiście opowie o tym dzieciom Zaczarowany Zajączek, który potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób bardzo dla nich zrozumiały (jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miało związek z ich wiedzą o mózgu).
  • Gry integracyjne i dramy – Twoja pociecha będzie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się będzie bawić. W Akademii, dzieci nowych umiejętności uczą się w sposób naturalny - niejako "przy okazji" zaprojektowanych przez nas zabaw i gier.

Dlaczego warto?

W tym wieku dzieci mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!Dzieci uczone czytania we wczesnym dzieciństwie, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą :) Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra" i czerpią z tego dużo radości.Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat, chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 2 warsztatów dla rodziców i 28 spotkań dla dzieci, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki: 45 minut i 30 minut.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń: 661 369 332  lub 667 710 217

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!

 

 

NOWY PROGRAM DLA 5-CIO LATKÓW


„PRZYGODY MATLIBRUSA" – to kreatywne zajęcia rozwijające zdolności czytelnicze i matematyczne. Ambitne zadania rozwiązujemy praktycznie – wykorzystując liczne pomoce dydaktyczne oraz poprzez zabawę. Dzieci zaczynają od początku przekonywać się, że czytanie i matematyka mogą być ciekawe i przyjemne!

Celem programu jest nauka czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, wykształcenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej u dzieci, co przełoży się także na lepszą pamięć i koncentrację.

Na kursie mali odkrywcy dowiedzą się skąd się wzięły liczby, co to są zbiory, jak można dodawać i odejmować, złamią tajne szyfry, poznają czas i duże liczby. Praca z wyrazami i książeczkami przybliży im postacie wielkich matematyków: Mikołaja Kopernika, Witruwiusza, Leonarda da Vinci. Uczestnictwo w programie i w specjalnie skonstruowanych grach, ćwiczeniach i zabawach rozwinie nie tylko umiejętność czytania i liczenia, ale również takie cechy jak: poczucie własnej wartości, rozwojowość, entuzjazm czy ciekawość. Każde dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał także dzięki licznym eksperymentom naukowym.

Przedszkolaki uczone czytania i matematyki przez zabawę, w przyszłości dużo lepiej radzą sobie w szkole, a naukę traktują jak przyjemność!

Kurs składa się z 28 spotkań dla dzieci, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut. Dodatkowe 2 spotkania przeznaczone są na warsztaty dla rodziców związane z psychologią dziecka i rodzica.

 

MAŁY ODKRYWCA

"Przygoda na Bezludnej Wyspie" - kurs dla dzieci 5-cio letnich.


"Kosmiczni Piraci" - kurs dla dzieci 6-cio letnich przgotowujący bezpośrednio do pójścia do szkoły.


Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Czy wiesz, że Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się szybciej niż jakikolwiek dorosły. Gdybyście dzisiaj wyjechali do Japonii, kto z was szybciej nauczyłby się języka japońskiego, Ty czy Twoje dziecko? Dzieje się tak dlatego, że teraz w mózgu dziecka rozwijają się jego najważniejsze funkcje umysłowe. To, jak zostaną one wykształcone, będzie miało wpływ na jakość uczenia się w szkole, która przecież jest tuż, tuż... Dlatego jest to doskonały czas na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.

„Umiem coś ekstra!" - świat wyrazów i książeczek

Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie" i "Kosmiczni Piraci" jest przygotowany specjalnie na potrzeby 5 i 6 - latków, którzy za chwilę postawią swoje pierwsze kroki w szkole.

Głównym celem zajęć, jest nauka czytania przez zabawę. Dzieci na zajęciach przeżywają ciekawe przygody, o których później czytają w swoich książeczkach. Ich pierwsze kroki na „ścieżce czytania" kojarzą się z zabawą i przyjemnością, dlatego mali absolwenci naszych kursów, bardzo lubią czytać, a to zawsze przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację. To nie jest przypadek, że najlepsi uczniowie w szkole najlepiej czytają.

Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra". Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.

Dzięki przygodzie na bezludnej wyspie Twoje dziecko nauczy się czytać i znacznie więcej...:

Program Mały Odkrywca jest to logicznie skonstruowana gra przygodowa, w której dzieci bawią się w podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie lub planecie. Tam znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni. W ten sposób rozpoczyna się ich niezwykła wyprawa po epokach i kontynentach ale również podróż w świat wyrazów, książek i eksperymentów naukowych.

Mali odkrywcy odwiedzą różne zakątki świata i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi. Na kursie nie zabraknie ciekawej wiedzy, fascynujących książeczek i wyzwań, które rozwiną charakter małych podróżników.

Dzieci dowiedzą się jak żyli ludzie pierwotni, kim byli rycerze, dlaczego ptak lata, jak zbudowany jest jego szkielet i pióra, kim jest astronom i astronauta, co bada paleontolog i samodzielnie zbadają właściwości powietrza, wody czy dwutlenku węgla. Odkryją poprzez eksperymenty i naukowe badania tajemnice dźwięku i światła.

Uczestnictwo w programie i w specjalnie skonstruowanych grach i zabawach rozwinie nie tylko umiejętność czytania ale również cechy, takie jak poczucie własnej wartości, rozwojowość, optymizm, entuzjazm, czy ciekawość, które są niezbędne, żeby dobrze radzić sobie w szkole.

Twoje dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

  • Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego - to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując dziewięć specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają.
  • Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego samolot lata a ptak unosi się w powietrzu. Dzięki eksperymentom Twoje dziecko samo to odkryje. Na każdych zajęciach wykonujemy z dziećmi fascynujące eksperymenty. Dzięki eksperymentowaniu przedszkolaki rozwiną umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się też na to, że Twoje dziecko nie raz zaskoczy Cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!
  • Rozwojowość i poczucie własnej wartości – Twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miło związek z ich wiedzą o mózgu.
  • Gry integracyjne i dramy – Twoja pociecha będzie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się będzie bawić. W Akademii, dzieci nowych umiejętności uczą się w sposób naturalny - niejako "przy okazji" zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dramowa przygoda, biorąca swój początek na bezludnej wyspie, oraz tajemnicze listy przychodzące do dzieci przez cały czas trwania kursu, będą je inspirować do przeprowadzania badań i eksperymentów. Zabawa w zaginionych podróżników staje się tą częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

Dlaczego warto?

Dzieci w wieku przedszkolnym mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!Przedszkolaki uczone czytania przez zabawę, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą :) Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra" i czerpią z tego dużo radości.Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 2 warsztatów dla rodziców i 28 spotkań dla dzieci, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!

Zadzwoń: 661 369 332 lub  667 710 217

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE LEKCJE POKAZOWE!

Powrót do oferty Akademii Nauki