O nas

Jesteśmy pierwszym w Płocku prywatnym ośrodkiem promującym nowoczesne programy edukacyjne, które mają na celu podnoszenie jakości życia człowieka. Osiągamy to poprzez uczenie, w jaki sposób można pełniej wykorzystać możliwości swojego umysłu oraz poprzez ograniczenie napięć i stresów związanych z uczeniem. Propagujemy styl naturalnego uczenia się, który niesie za sobą zadowolenie i poczucie pewności siebie. Opracowujemy ciekawe i skuteczne programy edukacyjne. W Akademii Mądrego Dziecka realizujemy je poprzez: Ognisko Przedszkolne, Klub Mądrego Dziecka – podzielony adekwatnie do wieku dzieci na: Klub Malucha, Klub Przedszkolaka i Klub Juniora oraz Zajęcia Otwarte. W Akademii Nauki przygotowaliśmy kursy dla przedszkolaków, dzieci z podstawówki, gimnazjum, a także liceum, studentów i dorosłych.

 Akademia Nauki została założona w 1998 r., i tworzy obecnie  największą sieć edukacyjną zajmującą się docieraniem do zasobów człowieka i rozwojem jego możliwości. Płocka Akademia Nauki działa na podstawie licencji centralnego ośrodka znajdującego się w Poznaniu (więcej: www.akademianauki.pl)

Programy Akademii Nauki oparte są na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych każdego człowieka. Naszą misję realizujemy nie tylko poprzez kursy i szkolenia komercyjne, ale również poprzez zaangażowanie w programy NON PROFIT.

W Akademii Nauki szczególną uwagę przykładamy do podnoszenia sprawności czytania. Naukowcy uważają, że czytanie jest wysoce kreatywnym procesem myślowym, im sprawniej dziecko czyta, tym sprawniej myśli. Jeżeli dziecko zaczyna podnosić sprawność czytania a zatem i myślenia, oznacza to że jego układ nerwowy w tym samym czasie przetwarza coraz więcej informacji, wpływa to bardzo korzystnie na rozwój pamięci i koncentracji. Rozwój zdolności do myślenia i zapamiętywania dotyczy nie tylko słowa pisanego ale również słowa mówionego, dlatego dzieci te lepiej rozumieją i więcej wynoszą również z wykładowych części lekcji.

Najwięcej zajęć przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych, ponieważ natura zbudowała mózg w taki sposób, że przez pierwsze 6 lat życia człowieka potrafi on przyswajać informacje z niezwykłą szybkością i bez najmniejszego wysiłku, a edukacja dzieci wpływa na całościowy rozwój i jakość ich życia, kiedy dorosną.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą!